Postup líčení pro začátečníky

seznam článků
Postup líčení pro začátečníky
Kapitola II. TIPY a TRIKY
Kapitola III. REKAPITULACE
Všechny strany

DSC_5675
Vybavení na make-up máte nakoupené, modelka dorazila včas a je třeba začít. Jak na to, aby výsledek byl co nejlepší? Jeden z možných postupů se dozvíte dnes. Samozřejmě, pokud některé výrobky nemáte, můžete je vynechat a pokračovat rovnou dalším krokem. Nejdůležitější je váš záměr, vkus, talent, fantazie, odvaha experimentovat… A nebát se – v nejhorším můžete vše odlíčit a začít znovu, nejde o tragedii. Časem sami zjistíte, co vám osobně nejvíc vyhovuje, co je pro vás praktické a použitelné, co nepotřebné, co nepostradatelné.

Postup nanášení všech líčidel:

  • Modelku odlíčíme (obličej, krk a dekolt), event. nenalíčenou pleť jen očistíme od potu a prachu - pokud nemáme kompletní odličovací sadu (olej na oči, pleťové mléko, pl. voda - vše nejlépe hypoalergenní), použijeme alespoň pleťovou vodu nebo vlažnou vodu a ručník nebo ubrousky. Odličovat šetrně, jemnými krouživými pohyby, jinak modelku odřete a bude mít zarudlou pleť! miniSeriál o líčení

  • Naneseme lehký denní krém (ideální je používat výrobky jedné značky - jednak se vzájemně doplňují a jednak se vyhneme nekompatibilitě jednotlivých prvků). Necháme alespoň deset minut vstřebat - pro jistotu můžeme ještě přiložit ubrousek nebo papírový kapesník - vsáknou mastnotu a přebytky krému.

  • Naneseme spec. podkladovou bázi, necháme chviličku vstřebat.

  • Pokud je zapotřebí, kamuflážemi vymodelujeme obličej podle svých představ - tmavé odstíny potlačují, světlé zviditelňují. Nemáme-li kamufláže, použijeme různobarevné korektory (např. zelený na potlačení červených žilek a flíčků, světlý na zakrytí kruhů pod očima, tmavší na potlačení širších čelistí apod.). Můžeme přestříkat fixatorem. Na kamufláže houbičkou naneseme make-up - nezapomeneme na krk, dekolt a uši. Rozjasňovače nanášíme obvykle na make-up, a to na bradu, nos, nadočnicové oblouky, lícní kosti, ev. tváře pod očima (podle tvaru obličeje), krční důlek...

  • Vše důkladně zapudrujeme - základem je transparentní pudr - zmatňuje a fixuje. Nanášíme buď silnějším štětcem, nebo labutěnkou (osobně mám nejlepší zkušenost s plyšovou labutěnkou. Se štětcem bývá práce sice přesnější, ale zdlouhavější, a také líčení vydrží kratší dobu, pudrování je třeba častěji opakovat. Labutěnkou pudr do pleti vtiskáváme, takže jednak nerozmažeme podklad, a jednak pudr lépe líčení zafixuje.)

  • Má-li nalíčení opravdu dobře držet, použijeme podkladovou bázi pod stíny, ale jen velmi tenkou vrstvu! Na ni aplikujeme oční stíny - ideální je širším štětečkem nanést na celé horní víčko až pod obočí světlý odstín - oko se opticky rozsvítí, a na světlou barvu se dobře nanáší další barvy. Podle vlastního uvážení a potřeb naneseme další barvy, přechody důkladně roztíráme do ztracena. Obvykle nejsvětlejší odstíny jsou u vnitřních koutků očí, směrem ven přitmavujeme. (Pokud chceme použít oční linky, obvykle se aplikují pod stíny. Pouze v šedesátých letech se nosily výrazné oční linky - ty bychom nanášeli přes stíny.)

  • Obočí můžeme zvýraznit použitím hnědých nebo černých stínů, event. jen zvýraznit a učesat gelovou řasenkou. Tužka bývá ostřejší, nevypadá tolik přirozeně.

  • Řasy vytvarujeme kleštičkami (vhodné jsou ohřívací). Na horní i spodní řasy naneseme gelovou řasenku, po zaschnutí aplikujeme barevnou řasenku. Rozčešeme spec. kartáčkem (man. nebo nahřívacím).

  • Na zvýraznění nebo vymodelování tváří použijeme buď tmavší pudr nebo tvářenku - obvykle nanášíme sešikmeným štětcem, roztíráme do ztracena, ostré obrysy jsou nežádoucí. Můžeme zlehka přepudrovat transparentním pudrem.

  • Na rty naneseme štětečkem rtěnku, event. lesk. V nouzi lze nanést oční stíny a přetřít leskem. Použití konturky, pudru, zvětšení/zmenšení viz "tipy a triky". Podkladová báze se prodává i na rty, přes rtěnku můžeme použít fixater
uprava
Nenásilnou změnu vizáže dosáhneme aplikováním téměř tzv. "nahého" líčení.


Rychlé odkazy


ACDSee Pro Photo Manager 3.0 beta

Přepracovaná betaverze známého manažeru a editoru digitálních fotografi.

Fotografování lidí 1.díl

První díl seriálu o FOTOGRAFOVÁNÍ LIDÍ. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Domácí Studio 1. díl

První díl seriálu DOMÁCÍ STUDIO. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Formát RAW 1. díl

Pokud to s fotografováním myslíte vážně tak formát RAW je jedna z věcí bez které se opravdu neobejdete. Nakoukneme tedy pod pokličku toho velmi užívaného formátu a jeho vlastností. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Cesta ke kvalitní fotografii 1. díl

První díl seriálu CESTA KE KVALITNÍ FOTOGRAFII. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.