Jak probíhá focení?

_MG_1230_small

S ohledem na časté dotazy o přípravě a domluvě focení zde uvádím stručný popis jak vše probíhá. Celý proces fotografování je nastaven tak, aby výsledné fotografie byly ty nejlepší. Tomu je podřízen celý proces vzniku fotografií, který opravdu není ten, na který jste běžně zvyklí ve fotostudiu ve vašem okolí. Podobným způsobem například vznikají fotografie na titulní strany časopisů, máte tedy možnost se podívat a zažít to, co profesionální modelky. Fotogalerie z focení v ateliéru.

 

 

_MG_6116_small _MG_8596_2_U_2_small _MG_8788_U_small
P1207570111 _MG_6742_U_small _MG_8657_U_small


Takže, jak bude celý proces probíhat:

1) Zjištění požadavků na fotografie - styl a počet

V prvním kroku se domluvíme (mailem, telefonicky...) na tom, jaké fotografie potřebujete či chcete. Rozdíl v přístupu při tvorbě fotografií do booku modelky (fototest) je naprosto odlišný například od přístupu, kdy chcete fotografie pro svou soukromou potřebu (pro přítele, rodiče...). Také se předběžně domluvíme na počtu fotografií, i když konečný počet bude záviset jen na tom, které fotografie se vám budou líbit. Tento přístup je odlišný od focení u jiných fotografů. Své práci věříme a víme, že vám nabídneme a vybereme to nejlepší.

2) Termín fotografování

Ve druhém kroku si domluvíme závazný termín fotografování. Je to důležité z toho důvodu, že celého fotografického procesu se zúčastňuje více lidí (vizážista, stylista, asistent...), kteří si na vás musí udělat čas. Pokud si to nebudete přát, nemusí se tito lidé zúčastňovat přímo samotného fotografování ("být na place"), ale pro celý proces vzniku fotografie jsou klíčoví a bez nich to prostě nejde.

3) Vlastní fotografování

Fotografování pak probíhá v dohodnutém termínu na místě, na kterém se domluvíme (ateliér, exteriér příp. interiéry). Na fotografování si vyhraďte nejlépe minimálně půlden, v ideálním případě celý den. Není nic horšího, než když při fotografování víte, že máte ten den v daný čas někde být. Vaše podvědomá nervozita pak celý proces fotografování negativně poznamená.

4) Výběr finálních fotografií

Při fotografování pořídíme množství záběrů v dohodnutých stylizích. Z těchto fotografií pak vybíráme jen ty nejlepší, které pak projdou sofistikovaným procesem, při kterém se doladí barvy, fotografie se vyretušuje a upraví na předání. Procesu výběru se můžete zúčastnit nebo jej nechat čistě na nás.
Výběr provedeme buď přímo "na place", nebo jej provedeme po skončení fotografování přes internet (fotografie v náhledové kvalitě nahrajeme na inernet pod hleslem, které budete znát jen vy, a výběr fotografií pro retuše pak provedeme v klidu doma).

5) Předání fotografií

obal_CD_smallPředání finálních fotografií proběhne buď přes internet (nahrajeme vám je na internet - opět pod heslem), nebo vám je pošleme na CD domů poštou či osobně předáme. V případě že budete chtít fotografie i fyzicky vyrobit, zašleme vám je poštou v ochranné obálce nebo opět osobně předáme. Všechny fotografie jsou připraveny na formát 40x26 cm (cca A3 - 300dpi).

Rychlé odkazy


ACDSee Pro Photo Manager 3.0 beta

Přepracovaná betaverze známého manažeru a editoru digitálních fotografi.

Fotografování lidí 1.díl

První díl seriálu o FOTOGRAFOVÁNÍ LIDÍ. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Domácí Studio 1. díl

První díl seriálu DOMÁCÍ STUDIO. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Formát RAW 1. díl

Pokud to s fotografováním myslíte vážně tak formát RAW je jedna z věcí bez které se opravdu neobejdete. Nakoukneme tedy pod pokličku toho velmi užívaného formátu a jeho vlastností. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.

Cesta ke kvalitní fotografii 1. díl

První díl seriálu CESTA KE KVALITNÍ FOTOGRAFII. Na webu se seriálem najdete vždy i ostatní díly.